Az Európai Bizottság 2022. június 22-én előterjesztett természet-helyreállítási törvénye egy úttörő szabályozás, amelynek célja az európai élőhelyek riasztó degradációjának visszafordítása.
Az Európai Bizottság 2022. június 22-én előterjesztett természet-helyreállítási törvénye egy úttörő szabályozás, amelynek célja az európai élőhelyek riasztó degradációjának visszafordítása.
2024. március idusán - válaszolva a felhívásunkra - nagyszerű önkéntes csapat gyűlt össze a Parkunkban. A kitűzött cél egyszerű volt, a meredek domboldalból egy 13 méter széles és 2 méter magas falat formálni, ami majd költőhelyet szolgáltat a fokozottan védett gyurgyalag pároknak.
Az erdőkkel körülvett festői falucska, Nagybakónak, ritka kincseket őriz. Ezek a gyöngyszemek mindeddig rejtve voltak a kíváncsi szemek elől. Szurdokerdők eldugott völgyeiben, szőlőhegyek titkos szegletében, bozótok sűrű erdejében várták, hogy valaki felfedezze őket.
Logó rajzpályázatunkra beküldött alkotások. Összesen közel 220 alkotás érkezett hozzánk, 10 munkát díjaztunk a gyermek kategóriában, 5-öt a felnőtt kategóriában, valamint lett 10 kategóriagyőztes és 11 különdíjaztott.
Rajzversenyünk győztese, és logónk megalkotója Pál Erika festőművész. Fogadják sok szeretettel csodálatos festményeit és gondolatait.
A logó készítő rajzpályázatunkra olyan sok fantasztikus alkotás érkezett, hogy kibővítettük a nyertesek körét: a gyermek kategóriában 5 helyett 10 nyertest hirdetünk, és a pontozási szempontok 10 kategóriájában külön-külön is díjazzuk a legjobbakat, illetve a zsűritagok 11 különdíjazottat választottak ki.
Irodalomkutatás az orchideák gombapartnereiről. Az orchideák többsége gombapartnerekkel él szimbiotikus kapcsolatban, és nélkülük a magjaik általában csírázásra sem képesek, ezért fontosnak tartottuk összegyűjteni az ezzel kapcsolatos fellelhető ismereteket.
Pár fantasztikus fotó a nagybakónaki Déli-hegyi gesztenyésből: százéves fák, macskabagoly pár, állat- és növényvilág.
A gesztenye már a történelm előtti időkben elterjedt a kontinensen. A görögök is kedvelték és a rómaiak egyik fontos tápláléka volt. Úgy gondolták, hogy az ember számára ott vannak meg az optimális feltételek, ahol megél a gesztenye, ezért az egész Római Birodalom területén szakadatlanul telepítették.
Létre kell hozni olyan helyeket, ahol minden természeti lény menedéket talál, mert talán ezek lesznek az utolsó helyek, ahol az emberi lélek megnyugvásra lel.
John Muir