Ha elképzeljük természetben előforduló élettereket akkor olyan dolgok jutnak az eszünkbe mint egy rét, egy tavacska vagy egy erdőrész. Ha egy virág életteréről beszélünk akkor egyetlen növény áll a középpontban.
Két mentett kutyusunk keresi örökbefogadó vagy ideiglenes gazdiját. Mindketten nagyon kedves, szép, szerethető kutyusok, akik könnyen barátkoznak, játékosak, ugyanakkor jó házörzők is. Nehéz körülmények között éltek, ezért végtelenül hálásan fogadják, ha valaki emberséges módon bánik velük.
Pár fantasztikus fotó a nagybakónaki Déli-hegyi gesztenyésből: százéves fák, macskabagoly pár, állat- és növényvilág.
A gesztenye már a történelm előtti időkben elterjedt a kontinensen. A görögök is kedvelték és a rómaiak egyik fontos tápláléka volt. Úgy gondolták, hogy az ember számára ott vannak meg az optimális feltételek, ahol megél a gesztenye, ezért az egész Római Birodalom területén szakadatlanul telepítették.
Szeretjük a barátságos, szép rovarokat, bánnánk az eltűnésüket, mégis mély szakadék tátong az általunk szépnek tartott környezet és a beporzórovarok között, amelyek egészen más igénnyel bírnak a életterüket illetően.
A méhek családja rendkívül fajgazdag: világszerte 20- és 30000 közöttire tehető fajszámuk. Európában közel 2100 fajuk él, ebből Magyarországon kb. 700-ra tehető a mézelő méhen kívül előforduló vadméhek fajszáma.
Megnyílt az új webáruházunk, ahol őshonos vadvirág vetőmagokat és vadvirág mag keverékeket kínálunk eladásra. Mivel élőhelyek helyreállításával is foglalkozunk, nekünk is szükségünk lett volna vetőmagokra, és szembesültünk vele, hogy a magyar piacon nagyon nehéz őshonos fajokat találni, így a magokat nekünk kellett begyűjtenünk. Innen indult a webshopunk ötlete.
Az általunk kezelt gyepek életközösségét kíméletes természetvédelmi kaszálással védjük. 🌿🦎🦗🕷🐜🐞🐛🦋🐝 Most bemutatjuk, hogy ez hogyan valósítható meg a gyakorlatban. Érdemes otthon is kipróbálni!
A Nagybakónak Fő utcáján elhelyezett szenzor folyamatosan méri a szállópor-koncentrációt. A PM2.5 és PM10 értékeket az alábbi diagrammokon lehet követni. Vissza lehet nézni az elmúlt 24 óra, az elmúlt 7 nap és az elmúlt 1 év méréseit.
- 2020-as eredményeink
- Emberségesebb vadállomány-szabályozás
- Védett növények az utcánkban
- Sárga sásliliom populáció létrehozása virágoskerti alanyokból
- Neurális hálók matematikai modellje
- Baglyoknak szoba kiadó!
- Pályázat Nagybakónak idős és holt fáinak védelmére
- Növényfajok mentése a nagybakónaki útépítésnél
- Az intelligens csuszka
- Szemétszedési akció Farkas-hegyen
- Jótékonysági adománygyűjtés
- 2019-es eredményeink
- Liszói agárkosboros-pacsirtafüves rét fajfelmérése
- Denevérodú készítése
- Illegális hulladéklerakók Nagybakónakon
- Újabb bükk telepítés
- Első önkéntes hétvégénk
- Felkerült az első denevérodúnk
- Azbesztmentesítés
- Kivágott fák felmérése
- Nappali lepkéink tápnövényei és előfordulása
- Illegális hulladéklerakók felszámolása
- A borostyán ökológiai szerepe
- Helyi válaszok az éghajlatváltozásra
- 2018-as eredményeink
- Könyvadomány a zalai kórházaknak
- Dyta Kostova – A fák dicsérete
- Bükk telepítés a parkban
- Famatuzsálemek a Vértes északi előterében
- Benedek Elek: NE BÁNTSD A FÁT
- Az akác okozta ökológiai problémák
- Az idős és holt fák fontossága